وزیر جهاد كشاورزی در آذربایجان غربی:

عوارض بر صادرات محصولات كشاورزی وضع میگردد

عوارض بر صادرات محصولات كشاورزی وضع میگردد

لوازم فلزی: وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: وضع عوارض برای صادرات محصولات كشاورزی در دستور كار دولت قرار داشته و در دست تهیه است.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، محمود حجتی در حاشیه افتتاح كشتارگاه مرغ در مهاباد اظهار داشت: برای گذر از مشكلات موجود در بخش كشاورزی راهی جز احداث زنجیره های تولید و احداث كشاورزی قراردادی نداریم.
حجتی با تاكید به اینكه كشاورزان مشكلات زیادی در ارتباط با تولید محصولات كشاورزی دارند، اشاره كرد: باید روش هایی برای كاهش دغدغه كشاورزان در حوزه قیمت محصولات كشاورزی و نهاده های دامی، كود و سم باحمایت و پشتیبانی دولت طراحی شود.
وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه احداث زنجیره تولید نیازمند فرهنگ سازی در كشور است، اشاره كرد: باید دولت با احداث تسهیلات بانكی، كشاورزان را به زنجیره تولید و احداث انگیزه برای افزایش بهره وری وارد كند.
وی اشاره كرد: ماهانه ۲۰۰ هزار تن مرغ در كشور تولید میگردد و اندك صادراتی كه از این تعداد مرغ انجام میگردد كه تاثیر چندانی در افزایش قیمت مرغ نداشته وتنها موجب حفظ و توسعه بازار فروش خواهد شد.
حجتی با اشاره به محدودیت های موجود در كشور اشاره كرد: با وجود كم آبی در منطقه و مشكلات اقتصادی وضع تولید در كشور و آذربایجان رونق گرفته است.
محمود زاده، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی باز اظهار داشت: باید محصولات كشاورزی مازاد تولید شده را صادر كرد و صادرات محصولات مازاد تولیدی علاوه بر ارزآوری موجب اشتغال زایی پایدار در بخش كشاورزی خواهد شد. یكی از حسن های افزایش ارز توسعه صادرات است باید از این فرصت طلایی برای توسعه صادرات استفاده بهینه كرد.

وی با اشاره به اینكه مطالعات آبیاری تحت فشار در ۶۰۰۰ هكتار ار اراضی دشت مهاباد شروع شده است، اظهار نمود: با برقراری سیستم آبیاری تحت فشار در كل این دشت، به میزان ۵۵ میلیون متر مكعب از هدر رفت آب جلوگیری خواهد شد. با توجه ویژه به تولید زنجیره ای می توان گام مهمی در جهت تولید محصولات با كیفیت و توسعه صادرات برداشت.
محمود زاده با اشاره به اینكه ۷۰ درصد از تولید سیب كشور در آذربایجان غربی صورت می گیرد، اظهار نمود: دولت برنامه و طرح های كارآمدی را برای توسعه صنایع تبدیلی در آذربایجان غربی برای اشتغال زایی اجرا نماید.

به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، همزمان با سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی، كشتارگاه صنعتی طیور با ظرفیت كشتار ۴۰۰۰ قطعه در ساعت در شهرستان مهاباد بدست وزیر جهاد كشاورزی راه اندازی شد. جهت راه اندازی این واحد اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شده كه از این طریق برای ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی شده است.1397/08/28
18:41:26
5.0 / 5
5148
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی