ستاد تنظیم بازار مجوز داد؛

خریداری مرغ برای تامین ذخایر استراتژیك

خریداری مرغ برای تامین ذخایر استراتژیك

لوازم فلزی: ستاد تنظیم بازار مجوز خریداری گوشت مرغ با هدف تنظیم ذخایر استراتژیك را برای شركت پشتیبانی امور دام صادر كرد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، این اقدام با هدف پشتیبانی از تولیدكنندگان داخلی گوشت مرغ و همین طور تنظیم ذخایر استراتژیك كشور در این عرصه انجام می شود.
در سی و هشتمین نشست ستاد تنظیم بازار كه به ریاست عباس قبادی «دبیر ستاد تنظیم بازار و معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت» برگزار شد، مشكلات نقل و انتقال ارز در پروسه تأمین كالا از محل واردات عنوان شد و اعضای ستاد تنظیم بازار تصمیمات لازم برای حل این مشكل را اتخاذ كردند.
مقرر شد بانك مركزی در ابلاغیه ای به بانكهای عامل، رفع مشكل مذكور را بر پایه تصمیمات اتخاذ شده با هدف تسهیل فعالیت در این عرصه اعلام نماید.
در این نشست پنج ساعته همین طور گزارشی درباب قیمت گذاری برنج داخلی ارائه و مقرر شد كمیته ای تخصصی با محوریت سازمان پشتیبانی از تولیدكنندگان و مصرف كنندگان تشكیل گردد تا تصمیم گیری در این عرصه را اجرایی كند.
در این نشست گزارشی درباب استاندارد برنج نیز مطرح و مقرر گردید با توافق وزیر صنعت، معدن وتجارت و وزیر جهاد كشاورزی و رئیس سازمان استاندارد نامه سه امضایی تعویق استاندارد مربوطه و تطبیق استاندارد كدكس و ایزو صادر شود تا خالی در روند واردات و تأمین بازار داخلی برنج ایجاد نشود.
بر اساس این گزارش اعضای ستاد همین طور با اعمال شروطی در خصوص حفظ بازار داخلی، با آزادسازی صادرات نخود موافقت كردند. به سبب مصوبه ستاد تنظیم بازار مقرر است در صورت ضرورت با هدف پیش گیری از افزایش قیمت در بازارهای داخلی عوارض صادراتی برای صدور نخود برقرار شود.


منبع:

1398/03/10
16:25:10
5.0 / 5
4871
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی