قیمت بلیت اتوبوس 20 درصد افزایش یافت

قیمت بلیت اتوبوس 20 درصد افزایش یافت

لوازم فلزی: قیمت بلیت اتوبوس در سال 1398 بطور رسمی از خردادماه سال جاری 20 درصد افزایش پیدا كرد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، در سال ۱۳۹۶ قیمت بلیت اتوبوس با افزایش قیمت مواجه نبود و در سال ۱۳۹۷ نیز قیمت ها به میزان ۲۰ درصد و از خردادماه افزایش پیدا كرد. با این وجود در سال ۱۳۹۸ و طبق اعلام محمد اسلامی-وزیر راه و شهرسازی- قرار بر این شد كه قیمت بلیت اتوبوس از ۲۵ اسفندماه سال قبل تا ۱۵ فروردین ماه سال جاری با افزایش ۲۰ درصدی همراه شود و با اتمام این ایام به وضعیت قبل بازگردد.
هرچند با گذشت حدود ۴۵ روز از شروع سال جاری در صورتیكه قیمت بلیت اتوبوس در روزهای نوروز با افزایش ۲۰ درصدی همراه و بعد از آن بر اساس نرخ های سال ۱۳۹۷ محاسبه شد، اتحادیه تعاونی های مسافربری درخواست افزایش قیمت ها را ارائه داد كه این اعمال افزایش نیازمند ستاندن مجوزهای دولتی از مراجع ذی ربط همچون ستاد تنظیم بازار بود كه از خردادماه سال جاری با این میزان افزایش قیمت موافقت شده است.
احمدرضا عامری -رییس اتحادیه تعاونی های مسافربری- در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه درخواست افزایش قیمت بلیت اتوبوس در سال ۱۳۹۸ به مراجع مربوط ارائه شد، اظهار داشت: با اتمام ایام نوروز قیمت بلیت اتوبوس به وضعیت قبل بازگشت و با عنایت به افزایش هزینه ها در حوزه حمل و نقل درخواست افزایش قیمت بلیت اتوبوس را ارائه كردیم و با عنایت به اینكه هیأت دولت در ارتباط با افزایش قیمت دستورالعملی را صادر كرده بود، باید مراحل قانونی این مساله طی می شد.
وی افزود: بنا بر این نیز درخواست افزایش قیمت ها را ارائه كردیم و منتظر تصمیم ستاد تنظیم بازار در این رابطه بودیم كه در نهایت با آن موافقت شد.
رئیس اتحادیه تعاونی های مسافربری در پاسخ به اینكه آیا تا آخر سال جاری دیگر شاهد افزایش قیمت بلیت اتوبوس نخواهیم بود، اشاره كرد: امیدوار هستیم دیگر شاهد افزایش قیمت نباشیم و ما نیز تمایلی برای افزایش قیمت ها نداریم، با این وجود چیزی قطعی نیست و قیمت ها به شرایط اقتصادی كشور بستگی دارد.
منبع:

1398/03/20
11:58:40
5.0 / 5
4617
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی