حذف آلاینده ها از محلول های آبی و پساب های صنعتی ثبت اختراع شد

حذف آلاینده ها از محلول های آبی و پساب های صنعتی ثبت اختراع شد

لوازم فلزی: پژوهشگران دانشكده شیمی، نفت و گاز دانشگاه سمنان موفق به بهبود خواص سطح غشاهای پلی اترسولفون شدند كه این طرح ثبت اختراع شد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، «بهبود خواص سطح غشاهای پلی اترسولفون به كمك نانوذرات آلومینیوم فومارات بعنوان ماده ای با چارچوب فلزی- آلی» توسط پژوهشگران دانشكده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه سمنان و با همكاری پارك علم و فناوری دانشگاه ثبت اختراع شد.
داود معروفی، مسئول مركز مالكیت فكری پارك علم و فناوری دانشگاه سمنان با بیان این خبر اظهار داشت: این اختراع به همت دكتر مسعود نصیری زرندی، عضو هیات علمی دانشكده مهندسی شیمی، نفت و گاز، روح الله اژدری، سارا عبدی دانشجوی دكتری این دانشكده در اداره كل ثبت اختراعات كشور به شماره ۹۸۹۸۱ به ثبت رسید.
دكتر نصیری نیز در توضیح این اختراع اظهار داشت: اصلاح ساختار غشاها و تغییر در خواص سطحی آنها، یكی از اولویت های اصلی در جهت بهبود عملكرد غشاهای اولترافیلتراسیون در حذف انواع آلاینده از محلول های آبی است كه در این طرح كامپوزیت غشایی پلی اترسولفون / نانوذرات آلومینیوم فومارات ساخته شده و خواص آنها مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: از كامپوزیت های غشایی به دست آمده با عنایت به مزایایی همچون شار بالاتر از پلی اترسولفون خالص و مقاومت گرفتگی و زبری اندك آنها، می توان در جهت حذف انواع آلاینده ها از محلول های آبی و پساب های صنعتی بهره برد.
منبع:

1398/06/23
21:52:23
5.0 / 5
4604
تگهای خبر: صنعت , فناوری , نانو , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی