نظر نوبخت درباره كاهش قیمت بنزین در بودجه سال 99

نظر نوبخت درباره كاهش قیمت بنزین در بودجه سال 99

به گزارش لوازم فلزی رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره درخواست نمایندگان در خصوص كاهش قیمت بنزین در بودجه ۹۹ توضیحاتی ارائه نمود.به گزارش لوازم فلزی به نقل از خانه ملت، محمدباقر نوبخت امروز بعد از حضور در جلسه كمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: لایحه بودجه سال 99 در موعد قانونی به مجلس تقدیم شد و برپایه آئین نامه داخلی مجلس كمیسیون های تخصصی پیشنهادات خویش را درباره این لایحه به كمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 عرضه می دهند.

وی با اشاره به اینكه كلیات لایحه بودجه سال 99 در كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات تصویب گردید، اضافه كرد: در نشست امروز كمیسیون اقتصادی هم لایحه مذكور از 4 محور پیشبینی منابع، برآورد هزینه ها، سیاست ها و اهداف مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینكه 484 هزار میلیارد تومان منابع برای سال 99 از محل واگذاری دارایی های سرمایه ای، واگذاری دارایی های مالی و درآمدها پیشبینی شده است، اظهار نمود: منابع سال آینده وابستگی چندانی به فروش نفت ندارد و حدود 48 هزار میلیارد تومان منابع به فروش نفت وابسته است در حالیكه این رقم امسال 153 هزار میلیارد تومان بود.

وابستگی منابع عمومی بودجه به نفت در سال آینده كمتر از 10 درصد است

نوبخت با اشاره به اینكه وابستگی منابع عمومی بودجه به نفت كمتر از 10 درصد است كه 100 درصد آن برای پروژه های عمرانی استفاده می شود، افزود: تمام اعتبارات حاصل از فروش نفت و 4.4 میلیارد دلار كه از صادرات گاز به دست می آید، برای اجرای پروژه های عمرانی استفاده خواهد شد. همینطور 30 هزار میلیارد تومان از سایر منابع برای اجرای طرح های عمرانی پیشبینی شده است.

وی افزود: سال آینده حدود 47 هزار میلیارد تومان از اوراقی كه در سال پیش انتشار یافته است، بازخرید می شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: مصارف سال آینده در سه حوزه هزینه های جاری، عمرانی و تملك دارایی توزیع می شود كه هزینه های جاری برای جبران كاهش قدرت خرید استفاده شود، بدین معنا كه اعتبارات این بخش برای ارتقا و بهبود سفره های مردم استفاده شود، بنابراین علیرغم اینكه بودجه سال 99 تنها 8 درصد رشد داشت، اما برای كاركنان افزایش 15 درصدی حقوق در نظر گرفته شده است.

پیش بینی 3 هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی فرهنگیان در لایحه بودجه 99

عضو كابینه دولت دوازدهم افزود: 6 هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال 99 در نظر گرفته شده است، همینطور 3 هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی فرهنگیان و ترمیم حقوق آنان در لایحه بودجه سال آتی پیشبینی شده است.

نوبخت با اشاره به اینكه 31 هزار میلیارد تومان تحت عنوان طرح حمایت معیشتی در سال آینده به مردم پرداخت می شود، بیان كرد: 43 هزار میلیارد تومان در چارچوب یارانه نقدی در سال آینده به مردم پرداخت می شود.

وی با اشاره به تخصیص اعتبارات برای ایجاد زیرساخت در سال آینده اظهار داشت: پیشبینی شده است 1224 كیلومتر راه آهن ساخته شود.

این عضو كابینه دولت دوازدهم افزود: ایجاد یك میلیون فرصت شغلی برای سال آینده پیشبینی شده است. برپایه پیشبینی ها سال آینده كشور از ركود خارج می شود و صندوق بین المللی پول و بانك جهانی این ادعا را تایید كردند.

نوبخت درمورد درخواست نمایندگان در خصوص كاهش قیمت بنزین در بودجه 99 اظهار نمود: از آنجایی كه این موضوعی تابحال رسماً به دولت اعلام نشده است، هم اكنون درباره آن نظری نداشته و باید اجزای آن به دقت بررسی شود. مصرف روزانه بنزین به 98 میلیون لیتر در روز رسیده بود كه با اصلاح قیمت آن 20 میلیون لیتر كاهش پیدا كرد.

وی خاطرنشان كرد: در صورتیكه طرح نمایندگان درباره كاهش قیمت بنزین، بتواند مصرف بنزین را كم كند و مردم از آن راضی باشند، دولت مخالفتی با آن ندارد، چونكه منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین در اختیار مردم قرار می گیرد، اما هم اكنون هیچ نظری درباره آن نداریم، چونكه تابحال مورد بررسی قرار نگرفته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره واقعی بودن اعداد و ارقام موجود در لایحه بودجه سال 99 بیان كرد: در صورتیكه مجلس بتواند هزینه های بودجه را كم كند، سازمان برنامه و بودجه از آن استقبال می كند.

پایان پیام


1398/10/02
19:57:09
5.0 / 5
4440
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , خرید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی