كاهش ارزبری سالیانه ۳۰ میلیون دلاری با تولید داخلی ترمز عقب خودرو

كاهش ارزبری سالیانه ۳۰ میلیون دلاری با تولید داخلی ترمز عقب خودرو

به گزارش لوازم فلزی عضو انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو، از افتتاح خط ترمز عقب خودرو به صورت دیسك آگاهی داد و اظهار داشت: این سیستم ترمز عقب برای خودرو های رانا، دنا و پژو ELX مورد مصرف خواهد بود كه قبل از این ۱۰۰ درصد وارداتی بودن اما حالا با كاهش ارزبری سالیانه ۳۰ میلیون دلاری در داخل تولید می شود.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، مصطفی نكونظر امروز در مراسم افتتاح خط تولید ترمز عقب خودرو های دنا، رانا، پژو ELX كه توسط یكی از شركت های عضو هیات مدیره سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو كه به صورت ۹۵ درصد داخلی صورت گرفته است، اظهار نمود: ۹۵ درصد خریدها داخلی و تنها ۵ درصد خارجی است. ضمن اینكه سعی شده تا ساده ترین قطعات را نیز از داخل خریداری نماییم. برای نخستین بار در ایران خط تولید سیستم ترمز عقب خودرو به صورت دیسكی تولید می شود كه تحت لیسانس بوش آلمان فعال است.
عضو انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو اضافه كرد: واردات این قطعات سالانه ۳۰ میلیون دلار ارزبری داشت و الان تولید آنها شروع شده و روزانه ۱۰۰۰ دستگاه در ظرفیت تولیدی آن گنجانده شده است. دانش فنی ۳۰ ساله در این عرصه وجود دارد كه از آن برای طراحی و تولید محصول بهره گرفته ایم. تاكید ما بر روی داخلی سازی است و امیدواریم بتوانیم شرایط بهتری را فراهم آوریم.
در ادامه مازیار بیگلو- دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو- با بیان این كه نهضت داخلی سازی در صنعت خودرو به خوبی جواب داده است، اظهار داشت: توجه وزارت صنعت، معدن و تجارت به اجرای نهضت داخلی سازی در صنعت خودرو، منجر به اتفاقات بسیار عالی در این صنعت شده است؛ به نحوی كه تمامی قطعه سازان دعا می كنند كه تحریم ادامه داشته باشد.
وی اضافه كرد: خوشبختانه به سبب توجهی كه به نهضت داخلی سازی صورت گرفته، بعضی از نیروهای تعدیل شده در خطوط تولید صنعت قطعه سازی، مجدد به كار برگشته اند و تا آخر سال برخی شركت ها حتی با افزایش نیرو و جذب افزایش جدید مواجه خواهند شد.1398/11/16
13:20:24
5.0 / 5
4165
تگهای خبر: تولید , خرید , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی