بنزین سفر هنوز تعیین تكلیف نشده است

بنزین سفر هنوز تعیین تكلیف نشده است

لوازم فلزی: زمزمه هایی در خصوص تخصیص بنزین سفر به مالكان خودرو از دو ماه پیش به گوش می رسید، موضوعی كه تا كنون تعیین تكلیف نشده و منتظر مصوبه هیات دولت می باشد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، در صورتیكه چهار روز پیش نایب رئیس كمیسیون تلفیق لایحه بودجه از تخصیص ۶۰ لیتر بنزین نوروزی به خودرو ها خبر داد، اما تا كنون هنوز مصوبه ای به شركت پخش فراورده های نفتی در این زمینه ابلاغ نشده و این مساله همچنان در بلاتكلیفی است.
فاطمه كاهی سخنگوی شركت ملی پخش فراورده های نفتی در این زمینه به ایسنا اظهار داشت: تا این لحظه به ما چیزی ابلاغ نشده است و ما منتظر مصوبه هیات دولت در این رابطه هستیم.
وی با اشاره به اینكه اگر این مساله مصوب شود به تمام خودرو ها ۶۰ لیتر به جز سهمیه ماهانه تعلق می گیرد، اظهار نمود: زمانی كه این مساله مشخص شود اساسا اطلاع رسانی خواهیم كرد اما هنوز تكلیف بنزین سفر معین نمی باشد.
این در حالیست كه قبل از این سخنگوی دولت و وزیر نفت بار مالی اختصاص بنزین نوروزی را ۳۰۰۰ میلیارد تومان بر منابع یارانه عنوان كرده بودند و همین طور باتوجه به شرایط فعلی كشور و تاكید وزارت بهداشت در خصوص خودداری مردم از انجام سفر به نظر اجرای این طرح در این شرایط منطقی نیست.
از بامدادان روز جمعه ۲۴ آبان، بنزین سهمیه بندی شد و بر این اساس قیمت بنزین معمولی سهمیه ای (ماهانه ۶۰ لیتر برای خودرو های شخصی) از قرار هر لیتر ۱۵۰۰ تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان و قیمت بنزین سوپر نیز از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان تعیین شد.
كنترل مصرف سوخت باتوجه به میانگین بالای مصرف سوخت، افزایش توان صادرات، مبارزه با قاچاق سوخت و اختصاص منابع حاصل از مدیریت مصرف به مردم خصوصاً اقشار ضعیف و كم درآمد به صورت مستقیم و نیز كاهش آلودگی هوا در كلانشهرها و شهرها همچون اهداف اجرای طرح سهمیه بندی بنزین اعلام شده است.
منبع:

1398/12/11
13:43:15
5.0 / 5
3745
تگهای خبر: بودجه , خودرو , دولت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی