مدیركل بندری سازمان بنادر

شرط جدید اماراتی ها برای پذیرش شناورهای ایرانی

شرط جدید اماراتی ها برای پذیرش شناورهای ایرانی

به گزارش لوازم فلزی مدیركل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: بنادر امارات اعلام نموده اند واردات میوه از ایران صرفاً باید توسط كانتینرهای یخچال دار صورت گیرد كه این امكان در لنج های سنتی ما وجود ندارد.روانبخش بهزادیان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آغاز تجارت دریایی ایران و امارات متحده عربی تصریح کرد: تجارت شناورهای محلی با بنادر امارات شروع شده است.
وی اضافه کرد: با آغاز شیوع کرونا، ارتباطات تجاری شناورهای ما با این کشور جنوبی خلیج فارس متوقف شده بود اما بر مبنای پروتکل های جدید بهداشتی، این ارتباطات تجاری از سر گرفته شده است.
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد: بعضی از این پروتکل ها شامل «اخذ گواهی بهداشتی از جانب مالکان لنج ها و شناورهای محلی»، «صرفاً مواد خشک حمل شود» و «محل نگهداری محموله ها مرطوب نباشد»، می شود.
وی اضافه کرد: ما در سازمان بنادر و دریانوردی هم برای کشتی های ورودی به بنادر ایران برخی پروتکل های بهداشتی را تدوین کرده ایم؛ بازرسان این سازمان به کشتی ها و شناورهای تجاری وارد شده و در صورتیکه مورد مشکوکی نبینند، اجازه تخلیه کالا را صادر می کنند.
به گفته بهزادیان، اماراتی ها هم چنین پروتکل هایی دارند و البته صدور گواهی بهداشتی از بندر مبدأ را هم به موارد مورد نظر، افزوده اند و باید در بندر مقصد، از جانب مالکان شناورها عرضه شود.
وی خاطرنشان کرد: برای حمل مواد غذایی و میوه و تره بار که عمده صادرات ما به امارات است، مقامات بندری این کشور اعلام نموده اند که باید حتما با کانتینر یخچال دار حمل شود.
مدیرکل بندری سازمان بنادر اظهار داشت: کویت هم اعلام نموده که به هیچ وجه شناور چوبی را نمی پذیرد و صرفا شناورهای فلزی را می پذیرد که این تصمیم کویت به خاطر رطوبت پذیر بودن شناورهای سنتی چوبی است.
وی تاکید کرد: متأسفانه لنج های سنتی و شناورهای تجاری کوچک ما امکان حمل تنها یک یا دو دستگاه کانتینر یخچال دار آن هم بر روی عرشه را دارند؛ ولی در کل چنین امکانی در لنج های سنتی ما وجود ندارد؛ شاید لندی کرافت ها مجبور به حمل کانتینرهای یخچالی برای صادرات میوه و تره بار به امارات باشند.

1399/03/14
21:42:55
5.0 / 5
2927
تگهای خبر: دستگاه , صادرات , كالا , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی