راندمان نیروگاه های حرارتی سال جاری به 39 درصد افزایش می یابد

راندمان نیروگاه های حرارتی سال جاری به 39 درصد افزایش می یابد

به گزارش لوازم فلزی مدیرعامل شركت تولید نیروی برق حرارتی با تاكید بر اینكه امكان ارتقای راندمان ۱۷۸ توربین گازی در سطح كشور وجود دارد، اظهار داشت: با ارتقای ظرفیت واحدهای گازی ۱۶۲ به ۱۸۳ مگاوات، ۲۱ مگاوات به ظرفیت هر یك از واحدهای گازی كشور افزوده می شود.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، محسن طرزطلب امروز در مراسم افتتاح پروژه ارتقای ظرفیت نیروگاه شهید بسطامی شاهرود اظهار نمود: در روند اجرای این طرح توانسته ایم با همان میزان سوخت مصرفی سال قبل نیروگاه حدود ۲۱ مگاوات به توان تولیدی این واحد بیفزایم.
وی با اشاره به اینکه اجرای این پروژه رشد دو درصدی راندمان نیروگاه را به همراه داشته است، اظهار داشت: صرفه جویی سالیانه ۱۵ میلیون لیتر در مصرف سوخت از دیگر ثمرات انجام این طرح بوده است.
طرزطلب با تاکید بر اینکه در بخش تولید امکان ارتقای ۱۷۸ توربین گازی v۹۴.۲ وجود دارد، افزود: هم اکنون مالکیت ۸۰ درصد این واحدها در اختیار بخش خصوصی و ۲۰ درصد آن در اختیار بخش های دولتی است.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی تصریح کرد: الان این امکان وجود دارد که در جهت سیاست چند سال گذشته دولت تدبیر و امید برای کاهش مصرف سوخت بتوانیم با صرف هزینه بسیار اندکی توان تولیدی برق کشور را افزایش دهیم.
وی با تاکید بر اینکه مساله بهینه سازی مصرف سوخت در خلال یک دهه گذشته مورد توجه جدی وزارت نیرو بوده است، اظهار داشت: درصددیم با هماهنگی شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و وزارت نفت بتوانیم با استفاده از پتانسیل تبصره ۱۲، منابع صرف شده برای سرمایه گذاری در این را بازپرداخت نماییم.
۹ واحد بخار تا آخر سال وارد مدار می شود
طرزطلب تصریح کرد: این اطمینان به تمامی سرمایه گذاران بخش خصوصی و دولتی عرضه می شود که در صورت اجرای طرح های ارتقای توان تولید نیروگاهی، تمامی سرمایه گذاری انجام شده را بازپرداخت خواهیم کرد.
وی با تاکید بر اینکه در سال جهش تولید ۹ واحد بخار به ظرفیت ۱۴۵۴ مگاوات وارد مدار خواهد شد، اظهار داشت: برپایه برنامه ریزی صورت گرفته راندمان نیروگاه های حرارتی سال جاری برای اولین بار به ۳۹ درصد افزایش خواهد یافت.
منبع:

1399/04/03
15:04:08
5.0 / 5
2218
تگهای خبر: تولید , دولت , سرمایه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی