معاون وزیر راه:

قطعه ۲ تهران-شمال بهار ۱۴۰۰ افتتاح می شود

قطعه ۲ تهران-شمال بهار ۱۴۰۰ افتتاح می شود

به گزارش لوازم فلزی البرز مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور اظهار داشت: تدابیر لازم را برای بهره برداری از یك باند منطقه دو آزادراه تهران-شمال در بهار ۱۴۰۰ اتخاذ نموده ایم.خیرالله خادمی در جلسه بررسی روند تکمیل پروژه های راه سازی در حوزه البرز که روز سه شنبه ۳۱ تیرماه در سالن جلسات استانداری البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه بهره برداری یک باند از منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال تا آخر سال در دستور کار است، اضافه کرد: این امر در بازدید رئیس محترم سازمان برنامه و بودجه، وزیر محترم راه و شهرسازی، رئیس محترم بنیاد مستضعفان کشور و استاندار محترم البرز از آزادراه تهران-شمال مصوب شد.

به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، وی افزود: منابع مالی که در این بازدید تعهد داده شد، تا حدود ۶۰ درصد از سهم دولت ابلاغ و تأمین شده است و مقدار باقی مانده هم در زمان مقرر اجرایی می شود.

خادمی اظهار داشت: روند اجرای پروژه منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال با این ابلاغ از جانب دولت و همینطور تأمین مالی از سهم مورد تعهد بنیاد مستضعفان هم تسریع شده است.

وی اضافه کرد: پیشرفت فیزیکی منطقه ۲ به ۳۲ درصد رسیده و برای یک باند مورد تعهد حدود ۴۰ درصد است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تدابیر لازم را برای بهره برداری از یک باند منطقه دو آزادراه تهران-شمال در بهار ۱۴۰۰ اتخاذ نموده ایم.

وی با اشاره به روند تکمیل پروژه آزادراه چرمشهر-آبیک به طول ۱۵۸ کیلومتر با ۱۳ تقاطع غیرهمسطح، اضافه کرد: این ابر پروژه مشترک در البرز، تهران، قزوین و استان مرکزی بسیار مهم و موثر در شبکه حمل و نقل کشور است.

خادمی عنوان کرد: این پروژه حدود ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بهره برداری از آن تا آخر سال در دستور کار است و سهم دولت به میزان ۳۸۰ میلیارد تومان است که تخصیص شد.

وی اظهار داشت: پیمانکار این پروژه قرارگاه خاتم الانبیا است که منابع مالی خوبی را تأمین کرده و روند اجرای پروژه مطلوب است که می تواند گره های ترافیکی البرز و تهران را حل می کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به راه هشتگرد-طالقان، اضافه کرد: این پروژه هم از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و مطالبه ای مردمی است که استاندار محترم البرز هم در این راستا پیگیری جدی دارد.

وی اظهار داشت: این پروژه هم ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بر مبنای تعهد راه و شهرسازی استان تا آخر سال زیر بار ترافیک خواهد رفت.

خادمی اضافه کرد: راه هشتگرد-طالقان علاوه بر کاهش مسیر دسترسی به مبادی اصلی، رونق اقتصادی قابل توجهی هم برای منطقه دارد.

منبع:

1399/05/01
13:30:54
5.0 / 5
2194
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی