تدوین و اجرای 32 پروژه در جهت جهش تولید در استان بوشهر

تدوین و اجرای 32 پروژه در جهت جهش تولید در استان بوشهر

به گزارش لوازم فلزی بوشهر معاون اقتصادی استاندار بوشهر با اشاره به تدوین ۳۲ پروژه در جهت جهش تولید در استان بوشهر اظهار داشت: این پروژه های تولیدی و صنعتی كه در نقاط مختلف استان بوشهر در حال اجراء است تكمیل آنها در سال جهش تولید در اولویت قرار دارد.


سعید زرین فر در نشست کارگروه اشتغال شهرستان دشتستان با اشاره به زنجیره تولید بخصوص در عرصه مواد غذایی در استان بوشهر اظهار نمود: زنجیره تولید زمینه آرامش خاطر و امنیت غذایی مردم را فراهم می آورد و بسیار با ارزش است.
وی با تاکید بر پشتیبانی از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران اظهار داشت: در سه سال قبل فعالیت در حوزه تولید قدری سخت تر از گذشته شده چون که هم احتیاج به همت مضاعف بوده و هم این مساله با افزایش هزینه ها همراه بوده است.
معاون اقتصادی استاندار بوشهر با قدردانی از تلاش سرمایه گذاران در حوزه تولید و فعالیت اقتصادی اضافه کرد: خدمات دستگاه های اجرایی در حمایت و کمک به سرمایه گذاران در خور تحسین است.
زرین فر با اشاره به توسعه سرمایه گذاری در ایجاد واحدهای تولیدی در روستاها بیان نمود: در این راستا تسهیلات اعتباری قابل توجهی برای اجرای این طرح ها بر مبنای ظرفیت روستاها پرداخت شده که نقش مهمی در رونق تولید، اشتغال زایی و جهش تولید داشته است.
این مسئول نقش بانک ها در حل مشکلات واحدهای تولیدی را قابل توجه دانست و تصریح کرد: هر چند بانک ها در رسیدگی مشکلات واحدهای تولید نقش آفرینی کردند ولی نیاز است این کمک ها در تکمیل واحدهای تولیدی و تأمین نقدینگی آنها افزایش یابد.
وی با تاکید بر تأمین گازرسانی و شبکه اینترنت واحدهای تولیدی صنعتی خاطرنشان کرد: تأمین آب واحدهای تولیدی و صنعتی مورد توجه قرار دارد که بر مبنای طرح های تدوینی مشکلات این حوزه برطرف می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر از تدوین و اجرای ۳۲ پروژه تولیدی و صنعتی در جهت شعار جهش تولید دانست و بیان نمود: این پروژه ها در نقاط مختلف استان بوشهر در حال اجراء است و تکمیل آنها در سال جهش تولید در اولویت قرار دارد.
سعید زرین فر با اشاره به افتتاح واحد مرغداری ۲۰ هزار قطعه ای «مرغ آمین» یا «مرغ مادر» بیان نمود: این واحد مرغداری که با سرمایه گذاری ۱۲ میلیارد تومان و اشتغال ۱۲ نفر تکمیل شده در دهه فجر سال جاری تولید مرغ یک روزه آن شروع می شود و جزء ۳۲ طرح جهش تولید استان بوشهر است.
وی با اشاره به فعالیت ۲۱۸ واحد مرغداری در استان بوشهر اضافه کرد: با راه اندازی مجموعه مرغ آمین (مادر)، جوجه یک روزه در کوتاه ترین زمان در اختیار واحدهای پرورش مرغ گوشتی قرار می گیرد که نقش مهمی در تأمین گوشت مرغ و اشتغال منطقه دارد.
معاون اقتصادی استاندار بوشهر با اشاره به فعال سازی واحدهای تولیدی راکد خاطرنشان کرد: این واحدها در بخش های گوناگون دارای مشکلات هستند که احتیاج به بررسی و مطالعه دارد.
زرین فر با اشاره به اینکه دشتستان قطب کشاورزی استان بوشهر است، اظهار داشت: دشتستان بعنوان پهناورترین شهرستان استان بوشهر و از بعد سیاسی، امنیتی، اجتماعی و اقتصادی شهرستان بسیار مهمی است.
این مسئول با اشاره به ظرفیت های دشتستان در ابعاد گوناگون اضافه کرد: این شهرستان دارای جوانان با استعداد و شرکت های دانش بنیان قابل توجهی دارد که باید در حل مشکلات این شهرستان تلاش بیشتری شود.
وی ذخیره مواد معدنی استان بوشهر را یاد شده قرار داد و خاطرنشان کرد: یکی از ظرفیت های استان تولید و استخراج مواد معدنی است که باید ضمن حل مشکلات استخراج مواد معدنی نسبت به حقوق معدن داران و مطالبات مردم توجه گردد.

منبع:

1399/07/08
23:15:05
5.0 / 5
1563
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی