یك راهكار جدید برای حل مشكل آب در كشور

یك راهكار جدید برای حل مشكل آب در كشور

لوازم فلزی: هیئت ساماندهی بازارهای محلی آب با هدف برون رفت از بحران های ادواری آب و ارتقای هر چه بیشتر توسعه پایدار كشور در وزارت نیرو شروع به كار كرد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، مسئله آب بعنوان یکی از موضوعات ویژه و حائز اهمیت در صدر اولویت های برنامه ششم قرار گرفته و این توجه، متاثر از شرایط خاص کشور، کم آبی شدید خیلی از مناطق، خشکسالی های مستمر و آثار زیان بار آن بر زیست اجتماعی بلندمدت تمدن ایرانی است.
سیاستگذاری های بخش آب نمی تواند بی توجه به چنین شرایط و اولویتی متکی به رفتار نادرست گذشته استمرار پیدا کند و تغییر پارادایم و نه تغییر جزئی در روش های جاری، می تواند در تسکین کوتاه مدت مسئله و حل بلندمدت آن موثر باشد.
به همین دلیل تغییر نوع نگاه از مناسبات وابسته به اطلاعات زائیده از محیط کسب وکار ناکارآمد به مناسبات حاصل شده از محیط رقابت پذیر برای کشف ارزش واقعی آب و تخصیص متکی به آن در دستور قانونگذار (با تمرکز و تاکید بر شکل دهی بازارهای محلی آب در برنامه ها و قوانین مختلف)، دولت (با تاکید بر بهبود محیط کسب وکار و توسعه رقابت) و وزارت نیرو (با اتخاذ رویه ها و برنامه های اجرائی برای اصلاح اساسی ساز و کارهای جاری) قرار گرفته است.
کیومرث حیدری - مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و تنظیم مقررات بازار آب و برق وزارت نیرو در این زمینه اظهار داشت: تدوین و ابلاغ نظام نامه ساماندهی و توسعه بازارهای محلی آب یکی از گام های بنیادی اصلاح ساز است که در همین راستا تشکیل هیئت ساماندهی و راهبری بازارهای محلی آب، اهتمام جدی وزارت نیرو برای ایجاد زمینه تحقق اهداف را نشان میدهد.
بگفته وی در نخستین جلسه هیئت ساماندهی بازارهای محلی آب که با حضور اکثریت اعضا برگزار شد، دبیرخانه این هیئت نیز در ستاد وزارت نیرو تشکیل و کار خودرا شروع کرد.
وی با اشاره به استفاده از نظرات کارشناسان و متخصصان دراین زمینه اظهار داشت: علاقه مندان به همفکری و مشارکت در تصمیم سازی در این عرصه (توسعه بازارهای محلی آب) می توانند نظرات و پیشنهادات خودرا به دبیرخانه هیئت (دفتر سرمایه گذاری و تنظیم مقررات بازار آب و برق) ارسال نمایند.
مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و تنظیم مقررات بازار آب و برق وزارت نیرو اظهار نمود: امیدواریم با بکارگیری موثر ظرفیت این نهاد تازه تاسیس و مشارکت بخش های مرتبط در حوزه آب کشور، امکان برون رفت از بحران های ادواری آب فراهم آمده و به ارتقای هر چه بیشتر توسعه پایدار کشور منجر شود.1399/09/08
13:14:26
5.0 / 5
1507
تگهای خبر: بازار , دولت , سرمایه , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی