شناسایی۳۰ میلیون سیمكارت بی هویت

شناسایی۳۰ میلیون سیمكارت بی هویت

لوازم فلزی: با ساماندهی هویت صاحبان سیمکارت های تلفن همراه، حدود 30 میلیون سیمکارت بدون هویت یا با هویت ناقص شناسایی شد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، سو استفاده از خطوط یا خدمات ارتباطی، یکی از اشکالات رایج ارتباطات و تلفن هم راه است. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ویدئوی «ایران هوشمند»، ساماندهی سیمکارت های تلفن همراه توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی را موردبررسی قرار داده است.
سازمان تنظیم مقررات تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای پیش گیری از این سوءاستفاده سیمکارت های بی هویت را در سه مرحله ساماندهی کرد. در اولین مرحله با مشارکت اپراتورها کد ملی تمام مشترکان دریافت شد. در مرحله دوم از تمامی مشترکان دارای سیمکارت های گوناگون خواسته شد با مراجعه با امور مشترکان اپراتورهای خود، سیمکارت های فعال خودشان را اعلام کنند. چون هیچ شخص حقیقی نمی تواند بیش از ۱۰ سیمکارت داشته باشد.
در مرحله سوم هم مشترکان با مراجعه به سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکان تلفن همراه www.mobilecount.cra.ir می توانند از تعداد سیمکارت هایی که به نامشان در اپراتورهای مختلف تلفن همراه ثبت شده است، باخبر شوند. با اجرای این طرح و ایجاد سامانه استعلام، حدود ۳۰ میلیون سیمکارت بدون هویت یا با هویت ناقص شناسایی و ساماندهی شدند.
منبع:

1399/10/22
17:07:24
0.0 / 5
1102
تگهای خبر: mobile , خدمات , فناوری , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی