ریزش ۵ درصدی قیمت سنگ آهن به دنبال ركود بازار چین

ریزش ۵ درصدی قیمت سنگ آهن به دنبال ركود بازار چین

لوازم فلزی: بهای معاملات آتی سنگ آهن چین روز سه شنبه تحت تاثیر افت تقاضا در بزرگترین مصرف كننده جهان، حدود پنج درصد كاهش پیدا كرد و به پایین ترین میزان در سه هفته گذشته سقوط كرد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، این بزرگترین كاهش یك روزه قیمت سنگ آهن در هشت ماه گذشته بود كه همزمان با اقدام چین برای محدود كردن تولید فولاد در جهت مبارزه با مه دود و همینطور ضعیف شدن تقاضا در زمستان روی داد.

بهای معاملات سنگ آهن برای تحویل در ماه مه در بورس كالای دالیان حداكثر ۴. ۸ درصد كاهش پیدا كرد و به ۵۱۷ یوان (۸۱ دلار) در هر تن رسید كه پایین ترین میزان از ۲۹ دسامبر بود. بهای معاملات تا اواسط روز ۴. ۳ درصد كاهش پیدا كرد و به ۵۱۹. ۵۰ یوان رسید.

به گفته یكی از مقامات یك كارخانه فولادسازی در شمال چین، تقاضا برای سنگ آهن فوق العاده ضعیف است زیرا كارخانه های فولادسازی تولیدشان را محدود كرده اند. زمستان در چین فعالیت بخش ساخت وساز كه یكی از بزرگترین مصرف كنندگان فولاد است را كند كرده است. چین در جهت مقابله با آلودگی هوا، محدودیت هایی را برای تولید فولاد در ۲۸ شهر از نوامبر تا مارس اجرا كرده است.

طبق آمار شركت استیل هوم، حجم واردات سنگ آهن در بنادر بزرگ چین تحت تاثیر تقاضای مطلوب برای فولاد و مقابله پكن با آلودگی در ۱۹ ژانویه به ركورد ۱۵۴. ۴۳ میلیون تن رسید كه حدود ۳۰ درصد نسبت به مدت ۱۲ ماهه افزایش داشت و بیشترین میزان از سال ۲۰۰۴ بود كه منعكس كننده تقاضای ضعیف است. این میزان سنگ آهن برای تولید ۹۷ میلیون تن فولاد كافی است كه می تواند برای تولید ۱۰۷ میلیون خودرو مورد استفاده قرار گیرد. اگر این خودروها به صف شوند، صف آنها به بیش از ۴۸۰ كیلومتر خواهد رسید. انجمن آهن و فولاد چین در گزارشی اعلام نمود با ادامه مازاد عرضه، هیچ مبنایی برای رشد پایدار قیمت سنگ آهن وجود ندارد.

طبق اعلام متال بولتن، سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد برای تحویل به بندر كینگدائوی چین روز دوشنبه ۰. ۲ درصد كاهش پیدا كرد و به ۷۶. ۶۱ دلار در هر تن رسید.

تمایل معامله گران برای انبارسازی مجدد فولاد هم در بحبوحه نگرانی ها نسبت به دورنمای تقاضا، كاهش یافته است. به قول تحلیلگر شركت گلكسی فیوچرز در پكن، معامله گران دور اول انبارسازی را انجام دادند و برای انجام دور دوم محتاط هستند ازاین رو قیمت ها در كوتاه مدت نوسان خواهد داشت.

بهای معالات میلگرد در بورس معاملات آتی شانگهای ۱. ۴ درصد كاهش پیدا كرد و به ۳۸۸۶ یوان در هر تن رسید. زغال سنگ كك شو ۲. ۱ درصد كاهش پیدا كرد و به ۱۲۶۲. ۵۰ یوان در هر تن رسید، در حالیكه كوك با ۱. ۸ درصد كاهش به ۱۹۷۴ یوان رسید.
1396/11/03
13:51:36
5.0 / 5
5627
تگهای خبر: بازار , تولید , چین , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی