به پیروی از گوگل

آمازون هم راه دور زدن فیلترینگ را بست!

آمازون هم راه دور زدن فیلترینگ را بست!

لوازم فلزی: تنها یك هفته بعد از آنكه گوگل با مسدودسازی سرویس domain fronting خود، راه دور زدن فیلترینگ را بست، حالا آمازون هم به دنباله روی از گوگل همان اقدام را انجام داد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت the verge، مدتهاست كه بحث فیلترینگ شبكه های اجتماعی و پیام رسان های مختلفی در بعضی كشورها بالا گرفته است، خیلی از اپلیكیشن های فیلترشكن، شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها از سرویس دامین فرانتیگ (domain fronting) گوگل و آمازون استفاده می كردند تا بدین ترتیب، امكان دسترسی آزادانه كاربران به اینترنت و محتوای آنلاین و همینطور دور زدن فیلترینگ بعضی از دولت های جهان را فراهم آورند.

اما حدود دو هفته پیش بود كه گوگل اعلام نمود این سرویس (domain fronting) خویش را غیرفعال و مسدود كرده است. حالا شركت آمازون هم به پیروی از اقدام گوگل، با انتشار پیامی اعلام نمود كه می خواهد سرویس دامین فرانتیگ خویش را مسدود و غیرفعال نماید. آمازون علت این اقدام خویش را مبارزه و مقابله با انتشار بدافزارهای اینترنتی با استفاده از بعضی از نرم افزارهای فیلترشكن و VPNهای نامعتبر عنوان كرده است.

این شركت بزرگ و فعال در حوزه تكنولوژی كه دفتر اصلی آن در ایالات متحده آمریكا مستقر است، در ادامه پیام خود افزوده است: خیلی از مجرمان سایبری و هكرها با استفاده از این تكنیك و دامنه سوءاستفاده می كردند تا بتوانند به اسم عرضه فیلترشكن یا دور زدن فیلترینگ، بدافزار و باج افزارهای خطرناك و متعددی را منتشر كنند و قربانیان بی گناه اینترنتی بسیاری را با مشكلات و خسارات جبران ناپذیری مواجه سازند.

این سرویس یكی از راهكارهای اصلی برخی پیام رسان های فیلتر شده همچون تلگرام و همینطور خیلی از توسعه دهندگان فیلترشكن یا VPN بوده است تا به وسیله آن بتوانند فیلترینگ را دور بزنند.

قابلیت دامین فرانتیگ این امكان را به توسعه دهندگان بعضی از اپلیكیشن ها می داد تا از سرورهای گوگل و آمازون بعنوان یك پروكسی امن استفاده كنند تا كاربران بتوانند فیلترینگ كشورهایشان را دور بزنند.

حالا به نظر می رسد با این اقدامات گوگل و آمازون، اپلیكیشن های وی پی ان، فیلترشكن و بعضی از پیام رسان ها همچون تلگرام از این پس راه طاقت فرسا و كار دشواری برای دور زدن فیلترینگ را در پیش خواهند داشت.
1397/02/11
14:49:51
5.0 / 5
5244
تگهای خبر: سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی