بانك مركزی ابلاغ كرد؛

ضوابط تامین و انتقال ارز شركت های حمل و نقل بین المللی

ضوابط تامین و انتقال ارز شركت های حمل و نقل بین المللی

لوازم فلزی: بانك مركزی در بخشنامه ای به شبكه بانكی در جهت سیاست جدید ارزی ضوابط تامین و انتقال ارز بابت هزینه های شركت های حمل و نقل بین المللی را ابلاغ نمود.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، بانك مركزی در بخشنامه ای به شبكه بانكی در جهت سیاست جدید ارزی ضوابط تامین و انتقال ارز بابت هزینه های شركت های حمل و نقل بین المللی را ابلاغ نمود.
در راستای اجرای بندهای (۲)، (۵) و (۱۲) تصویب نامه شماره ۴۳۵۳‏‏‏‏‏/ت۵۵۳۰۰ هـ مورخ ۲۲‏‏‏‏‏/۱‏‏‏‏‏/۱۳۹۷ هیات وزیران در خصوص تبیین سیاست های جدید ارزی، تأمین و انتقال ارز بابت هزینه های شركت های حمل و نقل بین المللی به شرح زیر و به نرخ روز اعلامی از جانب بانك مركزی صرفاً با استفاده از سیستم بانكی و در صورت عدم امكان انجام حواله ارزی با استفاده از بانك، با استفاده از خدمات صرافی های مجاز و به عاملیت بانك امكان پذیر خواهد بود:
۱- تأمین و انتقال ارز بابت كرایه حمل كالاهای وارداتی در صورتی كه ثبت سفارش كالای مربوطه به نام بانك صادر شده و بهای كالای پرداختی شامل كرایه حمل نباشد (خرید بر مبنای ترم های گروه های E و F اینكوترمز)، بعد از انجام ثبت خدمت، عرضه صورتحساب كرایه حمل و نسخه ای از بارنامه‏/ راهنامه و با رعایت مفاد بخش دوم مجموعه مقررات ارزی بلامانع است. رفع تعهد ارزی بابت كرایه حمل مزبور منوط به رفع تعهد (تعهد عرضه پروانه گمركی) از ثبت سفارش كالایی مربوطه است.
تبصره: در صورت درخواست واردكننده كالا و عرضه تائیدیه ذینفع(شركت حمل و نقل بین المللی خارجی)، پرداخت كرایه حمل به نمایندگان شركت های حمل و نقل خارجی در داخل كشور بلامانع است. ضمناً انتقال وجوه دریافتی به شرح این تبصره، حسب تقاضای نمایندگی های مزبور (تا سقف كرایه های حمل مربوطه) به طرف خارجی مجاز خواهد بود.
-۲تامین و انتقال ارز بابت هزینه های دموراژ و حق توقف بعد از عرضه صورتحساب ها و مستندات مربوطه (سند ترخیصیه یا صورتحساب مبادله كانتینر) بلامانع است.
۳- نقل و انتقال موجودی حساب های ارزی شركت های حمل و نقل بین المللی (اعم از شركت های ایرانی و نمایندگان شركت های خارجی) در مقابل عرضه صورتحساب و مستندات مربوطه بلامانع است.1397/02/26
15:50:00
5.0 / 5
5205
تگهای خبر: حمل و نقل , شركت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی