راه اندازی معاملات آتی زعفران در بورس كالا

راه اندازی معاملات آتی زعفران در بورس كالا

لوازم فلزی: امروز معاملات آتی زعفران در بورس كالا راه اندازی می شود؛ اندازه هر قرارداد زعفران ۱۰۰ گرم است و با قیمت ۱۰ گرم زعفران می توان یك قرارداد آتی خریداری كرد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، امروز اولین قرارداد آتی زعفران با سررسید شهریورماه 1397 در بورس كالای ایران راه اندازی می گردد و كلیه دارندگان كد معاملاتی قراردادهای آتی می توانند در نماد مربوطه به خرید و فروش بپردازند.

قرارداد آتی زعفران تحویل شهریور ماه ۱۳۹۷ در حالی از امروز راه اندازی می گردد كه این سررسید تا تاریخ ۲۰ شهریورماه ۱۳۹۷ قابل معامله خواهد بود. همینطور اندازه هر قرارداد ۱۰۰ گرم زعفران رشته ای بریده ممتاز (نگین) بعنوان دارایی پایه و حد نوسان قیمت روزانه زعفران در این معاملات هم مثبت و منفی سه درصد نسبت به قیمت تسویه روز قبل خواهد بود.

همچنین قراردادهای آتی در نخستین روز معاملاتی، بدون حد نوسان قیمتی، با دوره پیش گشایش به مدت ۳۰ دقیقه در ابتدای جلسه معاملاتی آغاز و بعد از انجام حراج تك قیمتی رأس ساعت ۱۳ با دوره عادی معاملاتی و اعمال حد نوسان قیمت روزانه ادامه می یابد.

قیمت پایه قرارداد آتی، همان قیمت كشف شده در حراج تك قیمتی خواهد بود كه مبنای حد نوسان قیمت روزانه برای ادامه معاملات در حراج پیوسته قرار خواهد گرفت. بدیهی است در صورت عدم انجام معامله در حراج تك قیمتی، قرارداد آتی متوقف و مجددا همین فرآیند، روز كاری بعد تكرار خواهد شد.
1397/03/02
20:43:15
5.0 / 5
4610
تگهای خبر: قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی