قاضی سراج در حاشیه بازدید از ایران خودرو :

دست دلالان را از بازار خودرو قطع می نماییم، بررسی احتكار خودرو

دست دلالان را از بازار خودرو قطع می نماییم، بررسی احتكار خودرو

لوازم فلزی: رئیس سازمان بازرسی كل كشور در حاشیه بازدید از گروه صنعتی ایران خودرو برنامه های این سازمان را برای از بین بردن قیمت های كاذب خودرو شرح داد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی كل كشور، قاضی ناصر سراج پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از گروه صنعتی ایران خودرو اظهار داشت: پس از افزایش ناگهانی قیمت خودرو سازمان بازرسی كل كشور به صورت مستمر در دو گروه بزرگ خودروسازی كشور حضور داشته و ارتباط مستقیمی با مدیرعامل ایران خودرو و سایر مدیران خودروساز داشتیم تا تمهیداتی صورت گیرد و اقدام عاجلی راجع به شكستن فضای قیمت خودرو كه افزایش سرسام آوری در حاشیه بازارداشته، صورت گیرد.
رئیس سازمان بازرسی كل كشور با اشاره به مذاكرات این سازمان با شركت های خودروساز داخلی، اظهار داشت: با ورود سازمان، شركت های خودروساز هم برخورد مثبتی داشتند و قول مساعد همكاری درباره افزایش تولید خودرو و عرضه به بازار داده اند و همان گونه كه امروز شاهد بودید، در بعضی خطوط تولید مانند خط پژو تولید ۲۰۶ كارگران عنوان كردند كه سه شیفته كار می كنند. همینطور سازمان درباره عرضه خودرو توسط خودروسازهای داخلی با استفاده از فروش اینترنتی ورود كرده و بررسی ها درباره میزان تولید و عرضه خودرو از جانب خودروسازها ادامه دارد.
قاضی سراج با تاكید بر پشتیبانی از خودروسازان داخلی اظهار داشت: با عنایت به بیانات و فرامین مقام معظم رهبری درباره پشتیبانی از تولید داخلی كه اتفاقا شعار سال هم است، همه وظیفه داریم از تولید داخل حمایت نماییم. سازمان بازرسی كل كشور هم در جهت این سیاست، وارد بازار خودرو شده و تلاش دارد از خودروساز داخلی حمایت كند.
وی با اشاره به كاهش قیمت خودرو طی چند روز اخیر اظهار داشت: البته سازمان بازرسی به این مقدار كاهش قیمت خودرو در بازار قانع نیست و این مسیر را تا واقعی شدن قیمت خودرو ادامه خواهد داد.
رئیس سازمان بازرسی كل كشور همینطور از قول مساعد خودروسازهای داخلی در عرضه سریع خودرو اطلاع داد و اظهار داشت: امروز مقرر است ایران خودرو از ساعت ۱۱ بامداد اقدام به فروش اینترنتی خودرو به قیمت تعیین شده از جانب شورای رقابت كند و شهروندانی كه مایل به خرید خودرو هستند می توانند خودروی مورد نظر خویش را ثبت نام كنند. البته مقرر شده كه سایت برای فروش خودروهای مختلف مرحله به مرحله بازگشایی شود و ثبت نام طی چند روز برای مدلهای مختلف خودرو این شركت ادامه خواهد داشت.
وی اضافه كرد: توافقی كه انجام شده است این بود كه خودروسازان تلاش كنند خودرو را به دست مصرف كننده واقعی برسانند و حتی كنترل كنند چنانچه خودرویی تحویل نمایندگی ها داده می شود، به دست مصرف كننده برسد تا انشاءالله بازار خودرو دست دلال ها نیفتد و از اقدامات عوامل خارجی و داخلی كه به دنبال برهم زدن بازار هستند، جلوگیری شود.
قاضی سراج تصریح كرد: همینطور توافق كرده ایم كه خودروسازان با استفاده از كنترل سامانه ثبت نام و فروش نظارت كنند تا با هر كد ملی به شخص حقیقی و مصرف كننده واقعی، یك خودرو تحویل داده شود. با این اقدامات امیدواریم قیمت خودرو را به حداقل ممكن كاهش دهیم و با حذف دلالان از این بازار، همه مردم بتوانند از خودرو داخلی استفاده كنند.
رئیس سازمان بازرسی كل كشور همینطور در پاسخ به سوالی درباره احتكار خودرو اظهار داشت: من هم این مورد را شنیده ام. سازمان بازرسی مبحث را بررسی نموده است و انشاءالله در آینده نزدیك درباره این مورد نظر نهایی خویش را اعلام خواهد نمود.
گفتنی است قاضی سراج بامداد امروز در راس هیاتی از بازرسان سازمان بازرسی كل كشور با حضور در گروه صنعتی ایران خودرو، ضمن بازدید از خطوط تولید پژو ۲۰۶ و ۲۰۰۸، با كارگران خط تولید و مدیران این شركت گفت و گو كرد.

1397/04/02
22:49:07
5.0 / 5
4807
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی