وزارت صنعت در اطلاعیه ای اعلام كرد؛

لیست وارد كنندگان خودرو با ارز دولتی را به بانك مركزی دادیم

لیست وارد كنندگان خودرو با ارز دولتی را به بانك مركزی دادیم

لوازم فلزی: وزارت صنعت و معدن و تجارت اعلام نمود كه اسامی شركت های وارد كننده خودرو و تعرفه های مربوط به تمامی خودروهای سواری (با كد ۸ رقمی) را به بانك مركزی تحویل داده است.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد: اسامی شركت های وارد كننده خودرو و میزان ارز تامین شده برای آنها به بانك مركزی اعلام شده است.

پس از انتشار اخباری در خصوص اعلام نشدن اسامی شركت های وارد كننده خودرو مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در اطلاعیه ای اعلام نمود: همه تعرفه های مربوط به تمامی خودروهای سواری (با كد ۸ رقمی) كه برای هر مورد شامل ذكر نام شركت وارد كننده و میزان ارز تامین شده برای واردات آن خودرو به بانك مركزی اعلام شده است تا به استحضار همه هموطنان برسد.

لازم به یادآوری است كه در وزارت صنعت، معدن و تجارت جز ثبت سفارش برای واردات كالا، فرآیند دیگری صورت نمی گیرد ومراحل تخصیص و سپس تامین ارز برای متقاضیان واردات در بانك مركزی جمهوری اسلامی انجام و اطلاعات ارزی در اختیار آن دستگاه است.

این روابط عمومی اعلام نمود: با عنایت به اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت، بار دیگر تاكید می گردد این وزارتخانه با انتشار همه اطلاعات تامین ارز ۴۲۰۰ تومانی موافق است. لیست كالاهای اساسی مورد نیاز عامه مردم بنا به دستور رییس جمهور محترم ودر روز جمعه مورخ هشتم تیر ماه در اختیار ریاست كل محترم بانك مركزی قرار گرفت وایشان با اجازه ریاست محترم جمهوری اقدام به انتشار آن كردند.

بانك مركزی برای انتشار كامل اسامی دریافت كنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی نیازی به نظر و مجوز این وزارتخانه ندارد و در نخستین فهرست مورد درخواست بانك مركزی شماره تعرفه كالاهای مورد نیاز و ضروری مردم را به بانك اعلام نمود تا ارز تخصیصی و تامین شده برای واردات را اعلام نماید.

از سویی دیگر تعرفه های مربوط به كالاهای دارویی و تجهیزات بیمارستانی هم در بانك اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی موجود و با استفاده از آن قابل پیگیری می باشد.

1397/04/11
22:44:46
5.0 / 5
5284
تگهای خبر: خودرو , دولت , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی