افزایش سرمایه گذاری خارجی در انگلیس

افزایش سرمایه گذاری خارجی در انگلیس

لوازم فلزی: حجم سرمایه گذاری های بلندمدت خارجی در انگلیس تا آخر سال ۲۰۱۷ به ۱.۵۶۴ تریلیون پوند رسید.به گزارش لوازم فلزی به نقل از رویترز، علی رغم آن كه رشد سرمایه گذاری خارجی مستقیم در انگلیس به كمترین حد خود در هشت سال اخیر رسیده است اما هنوز تا آخر سال ۲۰۱۷ این رشد ادامه داشته است. عملكرد مالی سال ۲۰۱۷ از آنجا حائز اهمیت است كه اولین سال بعد از رای مردم این كشور به ترك اتحادیه اروپا به حساب می آید.

دفتر ملی آمار انگلیس در همین رابطه اعلام نمود كه حجم سرمایه گذاری های بلندمدت خارجی انگلیس تا آخر سال ۲۰۱۷ به ۱.۵۶۴ تریلیون پوند رسیده است كه ۱۲ میلیارد پوند بیشتر از سال ۲۰۱۶ است.

به گفته این دفتر، رشد سرمایه گذاری خارجی در انگلیس تفاوت چندانی با سال های پیش از رای به بریگزیت یعنی ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ ندارد.

بر اساس این گزارش، عدم قطعیت نتایج مذاكرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در مارس سال آینده سبب كند شدن رشد سرمایه گذاری خارجی در این كشور شده است. با این وجود كاهش ارزش پوند در دوره بعد از رفراندوم سبب افزایش جذابیت سرمایه گذاری شده است.

دفتر ملی آمار انگلیس همینطور اعلام نمود برای اولین بار از سال ۲۰۱۱، شركت های انگلیسی شاهد افزایش جذب سرمایه گذاری خالص خارجی بوده اند كه خود ناشی از افزایش بهای نفت و مواد اولیه خام در بازارهای جهانی بوده است. جریانات سرمایه ای یكی از اصلی ترین اجزای حساب جاری انگلیس را تشكیل می دهد.
1397/05/05
14:59:02
5.0 / 5
4836
تگهای خبر: سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی